Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 29-08-2011 22:12
Data modyfikacji: 29-08-2011 22:16

 

     W sierpniu ruszyły prace konserwacyjne na kanałach tworzących Szlak Konwaliowy. Wyczyszczono już między innymi kanały Błotnicki a także kolejne kanały w kierunku jeziora Wielkiego.

W ostatnich dniach ruszyły także prace na trasie kanału Boszkowskiego. Najpierw kosami wykoszono dostępne brzegi kanału następnie za pomocą wysięgnika hydraulicznego wykoszono trzciny w samym kanale a potem  usunięto muł z dna kanału. Niestety maszyna która wykonywała to zadanie pracując z brzegu dysponowała ramieniem sięgającym jedynie do połowy kanału (w niektórych miejscach maksymalnie 2/3 szerokości). Na domiar złego operować mogła tylko z jednej strony, i to tylko po twardym terenie. Kanał Boszkowski zatem oczyszczono tylko na krótkim odcinku od przepustu pod ulicą Dworcową do mostu kolejowego i dalej od mostu kolejowego do pierwszego zakrętu. Dalej kanał jak na razie postaje mocno zarośnięty.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć z dotychczasowych prac.


Zobacz także inne artykuły w tym temacie:  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 35.170.78.142 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
agentka Dodano: 30-08-2011 IP: TO ŚMIESZNE! W dzisiejszych czasach taki mizerny sprzęt do tak dużej roboty. Amatorszczyzna! Oglądałam efekty pracy tej niby maszyny. Operator ma jeszcze wiele do nauczenia się. I jak to się dzieje? Robota wykonana tylko w części, a wypłata w całości!? Co na to inwestor.
ola Dodano: 01-09-2011 IP: Czy to tym kanałem płyną ścieki z pseudooczyszczalni?
Matek Dodano: 01-09-2011 IP: Tak
Węgorz Dodano: 01-09-2011 IP: Melioracje prowadzone są za późno, niedokładnie i nie wszystkie odcinku kanałów. Sprzętem, który operuje z brzegi nie da się wszędzie dojechać. Potrzebna jest koparka pływająca.
Wiktor Dodano: 04-09-2011 IP: Jak czytam powyższe komentarze to zastanawiam się czy w ogóle warto cokolwiek robić na tych Kanałach. Jak nie robią to źle, jak robią to też źle, bo nie tak jakby chcieli inni. W dupach się poprzewracało i tyle! Z moich informacji wynika, że odcinek niedostępny z brzegu będzie zrobiony specjalistycznym sprzętem. No ale jak inni wiedzą lepiej, to cóż...
Matek Dodano: 04-09-2011 IP: Tak , prace na kanale Boczkowskim dalej są planowane przy pomocy innego sprzętu gdyż to co dało się zrobić z brzegu zostało zrobione, w dalsze obszary nie da się już dotrzeć zwykłą koparką. Toteż artykuł jasno mówi że to jest efekt dotychczasowych prac. Niestety zabudowania uniemożliwiają dostęp z brzegu z obu stron kanałów. Operator sprzętu też nie bagatelizował tematu i widać było że się stara. I trzeba tez podkreślić że bardzo dobrze że udało się w tym roku ruszyć z pracami na kanałach.
przem1 Dodano: 02-10-2011 IP: Już jest fajnie. Dokończyć k.boszkowski oraz k.z j.zapowiedzmik do j.brzeźnego i można pływać :)


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 16.7°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
29.09.2020 17:00

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl