Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez spider
Data dodania: 15-11-2019 12:42
Data modyfikacji: 15-11-2019 12:44

Blisko 250 osób wzięło udział w tegorocznym pieszym rajdzie śladami „Bartka z Piekła”, którego pierwsza edycja miała miejsce 11.11.2011 r.

Dziewiąta edycja tej cyklicznej imprezy zgromadziła blisko 250 uczestników. Dopisała piękna pogoda dzięki, której mogliśmy w pięknym słońcu maszerować bartkowym szlakiem spod rzeźby Jana Kowalewicza w Boszkowie aż do Kopca Wilsona położonego nad brzegiem Jeziora Maszynek.
Tegoroczy rajd prowadzony był przez przedstawicieli Wojsk Obrony Terytorialnej, a konkretnie z Batalionu Lekkiej Piechoty z Leszna, 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Rozpoczął się on na terenie Ośrodka Jeździeckiego "Kalumet" od słodkiego poczęstunku i gorącej kawy.
Następnie wspólnie wszyscy odśpiewaliśmy Hymn Polski i po wspólnym zdjęciu ruszyliśmy w blisko 11 km trasę rajdu.
Na Kopcu mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawych historii na temat Jana Kowalewicza vel Bartek z Piekła, które przekazał nam pan Kazimierz Wolniczak. Po odśpiewaniu patriotycznych pieśni przy gorącej herbacie ruszyliśmy do Dominic, gdzie przy ognisku i pysznej zupie zakończyliśmy rajd wspólną biesiadą.
Serdecznie zapraszamy Wszytkich do zapoznania się z historia „Bartka z Piekła” i jago patriotyczna postawą, która chcemy wszystkim przypominać i przedstawiać jako przykład prawdziwego patriotyzmu. Właśnie dlatego ruszamy rokrocznie w ten wspólny rajd!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom rajdu i wspierającym za udział i wspólną pracę. Zapraszamy już za rok.

Poniżej kilka zdjęć w "Galerii" oraz linki do n/w artykułu i filmu.

Artykuł o „Bartku z Piekła” - http://e-boszkowo.pl/index.php?id=60&id_artykulu=28

Film zrealizowany przez TVP przy współudziale e-boszkowo.pl: https://youtu.be/V_MKJxxZC5w


Dziękujemy za pomoc przy organizacji Rajdu firmie PPHU "John", Ośrodkowi Jeździeckiemu "Kalumet"w Boszkowie-Letnisku, Sołysowi wsi Dominice, Nadleśnictwu Włoszakowice oraz prowadzącym w Dominicach "Gospodę nad Jeziorem". Osobne podziękowania dla naszych tegorocznych gości w mundurach; dziękujemy wszystkim przybyłym żołnierzom z Wielkopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej za aktywny udział i pomoc w przebiegu tegorocznego Rajdu.

 

 

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 3.234.214.113 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
13 Dodano: 12-12-2019 IP: 195.164.160.113 Boszkowo zamarzło, że taka cisza na portalu?
Spider Dodano: 14-12-2019 IP: 83.11.254.62 do 13, Boszkowo nie zamarzło, a może Pan/Pani?/ zechce coś napisać o Boszkowie na portalu? Miło będzie, gdy pojawią się na portalu nowi autorzy tekstów... Pozdrawiamy, Zespół e-boszkowo


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 6.0°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
16.12.2019 04:34

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl