Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Spider
Data dodania: 27-10-2018 12:21
Data modyfikacji: 27-10-2018 12:30

Już za 2 tygodnie kolejna edycja wydarzenia pn. Pieszy Rajd Niepodległościowy "Śladami Bartka z Piekła".

Kto już był na poprzednich rajdach zapewne wie jak on wygląda, a dla tych którzy jeszcze nie byli klika ważnych informacji.

Zaczynamy jak zwykle z gościnnego Ośrodka Jeździeckiego "Kalumet" (Boszkowo-Letnisko ul. Żeglarska 1A). Tam się gromadzimy i wychodzimy zwartą grupą, którą prowadzi stały już nasz komandor rajdu, czyli Michał Klawiński. To właśnie Michał decyduje o tempie marszu, zarządza postoje (np. zawsze przy wieży widokowej w Dominicach). Zawsze też ktoś z organizatorów jest na końcu kolumny. Wszelkie pytania, problemy zgłaszać należy w trakcie marszu albo do prowadzącego lub zamykającego idącą kolumnę. Wymarsz ok. 11:30, przedtem wspólne odśpiewanie hymnu i zdjęcie całej grupy.

Marsz to około 10 km, a łącznie z powrotem do Dominic to około 13 km, w większości leśnymi drogami. Pamiętajmy o dobrych butach i czymś co ochroni nas ewentualnie od deszczu, chociaż zazwyczaj na Rajdzie nie pada :-)

 

Przychodząc pod Kopiec Wilsona pamiętajmy, że ma on już wiele lat, usypany był przez Bartka z piasku, stąd jeżeli już wchodzimy na jego szczyt, to tylko wyznaczoną drogą. Unikajmy wjeść innych niż wyznaczone, co wynika z faktu, że każde inne wejście niż właściwe niszczy delikatną strukturę kopca. Pamiętajmy też, że wszelkie śmieci zabieramy ze sobą; organizatorzy pod Kopcem ustawią worki na śmieci i tam je wrzucamy.   

Kończymy w gościnnych Dominicach obok "Kotwicy". Tego dnia "Kotwica" będzie czynna i kto chce będzie mógł zjeść obiad (a gotują tam bardzo smacznie!), jeżeli nie wystarczy mu posiłek przy kończącym imprezę ognisku (będą kiełbaski, bigos, kawa, herbata). Przy ognisku pośpiewamy, co już jest stałą tradycją imprezy. Kończymy około godzimy 15/16.

Na marsz można zabierać swoich psich pupili, podobnie jak w latach ubiegłych; pieski na rajdzie są mile widziane.  

 

      Tegoroczna edycja Rajdu ma wyjątkowy charakter, bo 100 lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, to szczególna data. Pamiętajmy o tym, wszelkie akcenty patriotyczne, jak np. flagi, czapeczki, szaliki w barwach narodowych jak najbardziej wskazane. Niech ten dzień spędzony na Rajdzie będzie wspaniałym elementem obchodów Święta Niepodległości.

 

 

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 34.236.190.216 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 20.0°C
Temp. wody: 21.7°C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
18.08.2019 06:05

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl