Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Spider
Data dodania: 28-09-2018 00:09

    Od drugiej połowy sierpnia do połowy września br. wysłano do kilku instytucji/urzędów krótkie zapytanie drogą elektroniczną w imieniu Stowarzyszenia Przyjaciół Boszkowa. Był to krótki e-mail o takiej treści:

„Zwracam się do Państwa z zapytaniem czy dotarła do Państwa informacja o masowym śnięciu ryb w Jeziorze Wielkim w pierwszej dekadzie sierpnia br.?

A jeżeli dotarła powyższa wiadomość, czy będzie ona w jakikolwiek sposób analizowana i oceniana?


Poniżej przedstawiamy odpowiedzi od instytucji/urzędów które odpowiedziały na nasze zapytanie:


  • Odpowiedź z 22 sierpnia:

W odpowiedzi na Pana e-mail uprzejmie informuję, że do PGW WP Zarząd Zlewni Zielona Góra nie wpłynęła dotychczas informacja dot. śnięcia ryb na Jeziorze Wielkim w m. Boszkowo, gm. Włoszakowice.

W dniu dzisiejszym Pana zapytanie zostało skierowane do jednostki terenowej tj. do Nadzoru Wodnego w Sławie.


Z poważaniem

Dorota Jastrzębska

Kierownik Działu Współpracy z Użytkownikami Wód

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

Zarząd Zlewni w Zielonej Górze

 

 

  • Odpowiedź z 28 sierpnia br.

Odpowiadając na Pana e-mail uprzejmie informuje, że do Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi nie dotarły wiadomości o śnięciu ryb w Jeziorze Wielkim


Z poważaniem

Jolanta Stryjkowska

Główny Specjalista

Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu

 

 

  • Odpowiedź z 04 września br.

Odpowiadając na e-mail z 21 sierpnia 2018 r. informuję, że do dnia dzisiejszego nie wpłynęła do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu informacja o masowym śnięciu ryb w Jeziorze Wielkim w gminie Włoszakowice umożliwiająca podjęcie przez tut. organ postępowania przewidzianego w obowiązujących przepisach prawa.


Z wyrazami szacunku,

Tomasz Bąkowski

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Poznaniu

Oddział Obszarów Natura 2000

 

 

  • Odpowiedź z 24 września br.

Dzień dobry,

Informuję, że wiadomość o masowym śnięciu ryb w Jeziorze Wielkim (Boszkowskie Wielkie) w pierwszej dekadzie sierpnia nie dotarła do Starostwa Powiatowego.

Od 1 stycznia 2018 r. zgodnie z art. 212 ust. 2 nowego prawa wodnego Prawa właścicielskie w stosunku do wód publicznych (śródlądowych wód płynących oraz wód podziemnych, z wyłączeniem śródlądowych dróg wodnych o szczególnym znaczeniu transportowym) stanowiących własność Skarbu Państwa wykonują Wody Polskie.

 

Z poważaniem

Janusz Perski

Naczelnik WOŚRiL

Starostwo Powiatowe w Lesznie

---------


I tyle... bez dalszego komentarza.  

 

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 34.236.190.216 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
ciekawy Dodano: 28-09-2018 IP: 85.221.217.214 Jak mi wiadomo to wójt pisał iż zawiadomił wszystkie służby , z tego wynika że zawiadomił samego siebie. A problemy z Jeziorem Wielkim rozpoczęły się z momentem powstania oczyszczalni .
Maria Dodano: 28-09-2018 IP: 79.186.8.74 To co sie dzieje w ostatnim czasie w Boszkowie to jeden wielki skandal.Totalna samowolka wladz gminy.Jakies dziwne budowy nad jeziorem ograniczajace widok i dostep do jeziora ludziom ktorzy mieszkaja w Boszkowie i placa nie male podatki, loty helikoptera zaklocajace spokoj caly weekend no brak kanalizacji na Zatorzu ktore sa idiotycznie tlumaczone przez gmine.Za to Wojt za nssze podoatki robi we Wloszakowicach wielkie inwestycje.Moze czas wybrac kogos innego i troche liczyc sie z podatnikami z Boszkowa inpytac o nasze zdanie.
stach Dodano: 29-09-2018 IP: 89.67.15.206 Pani Mario piszę żeby nie czuła się Pani osamotniona, całkowicie podzielam Pani uwagi i spostrzeżenia z jednym wyjątkiem tzn.moim zdaniem określenie w ostatnim czasie chyba nie jest zbyt precyzyjne.Ta metoda małych kroków trwa już od dość dawna. No i zapomniała Pani wspomnieć że jesteśmy kulą u nogi.Pozdrawiam
dość Dodano: 01-10-2018 IP: 185.136.132.194 a czy SŁUŻBY prasy nie czytają, internetu nie mają? ależ tak, i mogą z własnej inicjatywy wszcząć procedurę.wykorzystać ustawę również odnośnie zagrożenia zdrowia i życia. przecież włoszakowice pobierają (zwłaszcza w okresie letnim) wodę w wysokości wody gruntowej, czyt.jeziornej.czyli ze skażonego śnietymi rybami i ściekami również! mylę się?
ciekawy Dodano: 09-10-2018 IP: 85.221.217.214 Woda z Włoszakowic jest z bakteriami , oczyszczalnia truje jezioro , wójt swoją szabelką wojuje- taka gmina
ola Dodano: 10-10-2018 IP: 83.21.192.176 No właśnie. Wiemy, czy nie wiemy ! Mamy bakterie coli w letniskowym wodociągu, czy nie ? To jest bardzo poważna sprawa i ludziom należy się informacja! Gmina milczy.
zyzania Dodano: 10-10-2018 IP: 83.20.39.109 No właśnie na potralu elka jest info o bakteriach ecoli w ujęciach Włoszakowice, Ujazdowo...dlaczego? Co się dzieje? na stronach gminy spokój, nie ma nic nowego...
ola Dodano: 10-10-2018 IP: 83.21.192.176 Pojawiła się wreszcie informacja o wodzie na stronie gminy. Dużo mądrych słów, ale najważniejszego brak !!! Co ma robić szary odbiorca wody? Gotować ją - jak długo, a może istnieją inne sposoby pozbycia się bakterii. Tego użytkownik (płacący za czystą wodę!) nie wyczyta.


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 20.1°C
Temp. wody: 21.7°C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
18.08.2019 07:05

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl