Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Spider
Data dodania: 20-09-2018 11:56
Data modyfikacji: 20-09-2018 12:00

      Kontynuujemy cykl związany z podsumowaniem sezonu letniego w Boszkowie-Letnisku. Tym razem informacje z sektora jakże ważnego, bo utrzymania czystości i porządku w Boszkowie.  

Poniższe dane przekazane zostały przez firmę FU-H Dominik Zając Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami. 

Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i zebranie poniższych danych, które możemy udostępnić naszym czytelnikom. 

 

1. Sprzątanie Boszkowa.

- Na utrzymanie czystości i porządku poprzez zbiórkę i wywóz odpadów z miejsc publicznych w Boszkowie-Letnisku, Boszkowie i Dominicach przeznaczyliśmy 188 dni, jest to o 6 dni więcej niż zgodnie z przetargiem. W sobotę i niedzielę sprzątaliśmy 2 razy dziennie. Od poniedziałku do piątku pracowały 4 osoby, a w sobotę i niedzielę 8 osób.

- Obsługiwaliśmy dwie duże imprezy (EUFORIA i Koncert Disco Polo). Obsługa wiązała się z nocnym sprzątaniem całego Boszkowa.

- Zebraliśmy 30 % więcej odpadów niż w roku poprzednim.

 

2.Odbiór odpadów z miejsc niezamieszkałych:

- Z podmiotami gospodarczymi (gastronomie, ośrodki wypoczynkowe) zostały podpisane umowy na odbiór odpadów w pojemnikach. Zgodnie z harmonogramem odbiór powinien się odbywać 3 razy w tygodniu, ale ze względu na tegoroczne upały odbiór możliwy był codziennie.

- Odpady z domków letniskowych odbieraliśmy poprzez system sprzedaży worków z opłaconym wywozem. W ofercie mieliśmy worki o pojemności 40 l, 60 l, 90 l, 120 l oraz worki na bioodpady. Kupując worek na odpady zmieszane można było otrzymać za darmo worki do segregacji/plastik, szkło białe, szkło kolorowe oraz makulatura/. Worki można było nabyć w:

Boszkowie ul. Starkowska 8,

Dominice-sołtys,

biurze we Włoszakowicach ul. Wolsztyńska 10

oraz u kierowcy w dniu odbioru worków.

Od 01.05 do 30.09 worki odbierane były w każdy poniedziałek, w pozostałych miesiącach w każdy pierwszy poniedziałek.

3. Informacja.

  - Na terenie Boszkowa-Letniska rozwiesiliśmy plakaty informujące o konieczności zakupu worków przez właścicieli domków letniskowych oraz o miejscach zakupu. Zatrudniliśmy dodatkowego pracownika do utrzymania czystości oraz przekazania informacji o prawidłowym postępowaniu z odpadami. Efektem naszych starań jest zakup co roku większej ilości worków.

Pomimo naszych starań jeszcze zdarzają się osoby, które nie postępują zgodnie z systemem wywozu odpadów z terenów letniskowych i podrzucają odpady w stałe miejsca. Często zdarza się, że w workach na odpady sortowane umieszczane są odpady komunalne zmieszane.


Materiał przygotowany przez firmę:

 

Firma Usługowo-HandlowaDominik Zając

Błotnica ul. Szkolna 46

64-234 Przemęt

 na prośbę portalu e-boszkowo.pl  Dziękujemy!!!

 

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 34.236.190.216 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 20.0°C
Temp. wody: 21.7°C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
18.08.2019 06:05

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl