Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Spider
Data dodania: 30-08-2018 09:32

        Wracamy do tematu, który swojego czasu był bardzo nośnym tematem, tj. pominięcia w zadaniach do realizacji budowy wodociągu i kanalizacji na boszkowskim tzw. Zatorzu.  Często też w pytaniach czytelników pojawiało się pytanie: Co z kanalizacją i wodociągiem na Zatorzu?

Jak na razie nic się w tym temacie nie dzieje, przysłowiowa piłeczka jest po stronie mieszkańców Zatorza, którzy trochę sami są sobie winni zastoju w przedmiotowej sprawie. Ostatnio trafił do nas list z Zatorza, który przytaczamy w całości:

 


Co dalej z wodociągiem i kanalizacją na Zatorzu?

Trudno powiedzieć, w najbliższym okresie nie ma szans na budowę??? Dlaczego?

Kilka osób z Osiedla miało okazję rozmawiać z władzami Gminy; Samorząd i Zarząd Gminy chcą realizacji inwestycji, jest jednak znacząca przeszkoda. Niektórzy z mieszkańców, posiadacze działek na Zatorzu, nie chcą zbyć udziałów w drogach na rzecz samorządu, a jest to podstawowy warunek do podjęcia inwestycji.

Wystarczy, że jedna osoba nie wyrazi zgody i już powstaje problem, inwestycja staje pod znakiem zapytania. Gmina stoi na stanowisku: „będziemy właścicielami dróg, będziemy inwestować", nie jest to „widzimisie" Gminy, ale prawo, podstawa do planowania i realizacji inwestycji. Jest to swego rodzaju kuriozum, że właściciele dróg prywatnych w obszarach zabudowanych nie chcą zbycia częsci działek, jak to jest w przypadku Zatorza. Jak to możliwe? Prawdopodobnie mają miejsce następujące sytuacje:

- nie czyta się uważnie pism urzędowych,

- nie odbiera się dokumentów, nie rozumie treści pism,

- nie odpowiada się na gminne pisma/dokumenty,

- system „hydrofor+ szambo mi odpowiada",

możliwe, że co niektórzy chcą też na powyższej sytuacji zarobić, tj. sprzedać kawałki ziemi - dróg - po zawyżonych cenach lub obawiają się wysokich kosztów do poniesienia w związku z podłączeniem własnych posesji do wodociągu i kanalizacji (co nie jest prawdą, gdyż kosztem są tylko przyłącza do systemu wodociągowego i kanalizacyjnego).

Niektóre osoby z Zatorza badały wodę z własnych ujęć, jednak w wielu przypadkach woda ta była niska jakościowo lub nienadająca się do picia i zawierająca szereg niekorzystnych dla życia substancji i organizmów. Czy wszyscy mieszkańcy Osiedla badają wodę z własnych ujęć?, bardzo wątpię. Wodociąg i kanalizacja załatwiają sprawę, podnoszą wartość naszych nieruchomości, pozwalają żyć w zdrowiu.

Mieszkańcy Zatorza muszą w tej sprawie wykazać się solidarną postawą, trzeba zrezygnować z udziału własnego w drogach, bo to otworzy możliwość realizacji zaprojektowanej już inwestycji. A przecież wyrażając zgodę na zbycie udziałów w drogach zyskujemy:

- gwarancję na inwestycje w postaci docelowego utwardzenia dróg dojazdowych, oświetlenia ulicznego, kanalizacji deszczowej itp.,

- nie musimy dbać o drogi,

- pozbywamy się odpowiedzialności cywilnej za ewentualne zdarzenia wynikłe na drodze.


Osoby którym zależy na realizacji projektu muszą się koniecznie zorganizować, próbować wyjaśniać wszelkie wątpliwości, propagować idee budowy wodociągu i kanalizacji. Dobrze żeby powstała stała grupa wybranych mieszkańców Zatorza,  która będzie współpracowała z pracownikami Gminy w przedmiotowej sprawie. Urząd Gminy Włoszakowice jest przychylny co do współpracy, jednak muszą być spełnione w/w podstawowe warunki do realizacji inwestycji. Czas ucieka, fundusze europejskie się kończą, nie można dalej zwlekać.

Bądźmy solidarni, przełamujmy stereotypy, zdrowa woda, ze sprawdzonego źródła + kanalizacja to podstawa zdrowego życia.


Optymista

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 54.227.76.35 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
lukas Dodano: 30-08-2018 IP: 185.136.132.194 nic dodać nic ująć. zgoda buduje ...
zyzania Dodano: 30-08-2018 IP: 83.20.161.234 jak napisano to są właściciele dróg swoich bo tak mają wytyczone geodezyjnie działki = więc ujęcie np ul Kanałowa musi być w innej części - zmiana rysunków, planów - pracownia musi poprawić IWRA z Kościana
do zyzana Dodano: 03-09-2018 IP: 185.136.132.194 zyzu,to nie takie proste ;(


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 17.3°C
Temp. wody: 18.3°C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
24.05.2019 20:35

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl