Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Spider
Data dodania: 12-11-2017 23:50
Data modyfikacji: 13-11-2017 01:16

     I już za nami kolejna edycja Rajdu, tym razem siódma (licząc tylko listopadowe edycje).

W tym roku Rajd obfitował w wiele znaków zapytania. Wiele wątpliwoiści budziła pogoda w dniach poprzedzających wydarzenie. Zapowiadano w mediach bardzo złą pogodę na sobotę, tj. obfite deszcze i silny wiatr. Okazało się, że ani deszcz nie był tak mocny, a wiatr... praktycznie go nie było. 

Medialne wieści pogodowe i deszczowy poranek 11 listopada wielu jednak zniechęcił do wyjścia z domu. Szkoda, bo jak się okazało "pozory mylą".  O godzinie 11 jednak nie było tak źle, Rajd wystartował jak co roku z gościnnego Ośrodka Jeździeckiego "Kalumet" w Boszkowie-Letnisku.

Na "dzień dobry" mogliśmy posilić się marcińskimi rogalami popijając je ciepłą herbatą bądź kawą. Pogoda trochę postraszyła, ale po godzinie  11 "odpuściła" i jak na listopad panowała wręcz idealna pogoda na długie spacery. 

Na czele marszu Michał Klawiński, jak zawsze komandor naszego rajdu. Poogda, jak już wspomnieliśmy powyżej, okazała się łaskawa dla nas, wyjrzało nawet słoneczko.... Trasa była w tym roku pełna kałuż, jednak co to dla miłośników pieszych wycieczek leśnymi duktami.

Oczywiście imprezę, jak przystało na wydarzenie w Dniu Święta Niepodległości rozpoczął wspólny śpiew naszego hymnu narodowego, który zaśpiewallismy pod opieką naszego rajdowego barda, którym jest p. Edward Lubieniec.

Na Kopioec Wilsona dotarliśmy zgodnie z planem zwartą grupą, gdzie było tradycyjnie trochę patriotycznych pieśni przy dźwiękach gitary. Komandor Rajdu przedstawił sylwetkę Jana Kowalewicza (Bartka z Piekła), uczestnicy rajdu wymienili się uwagami, powspominali poprzednie edycje rajdu, niektórzy zagłębili się w lekturę informacji zawartych na okolicznościowej tablicy nt. Bartka i usypanego przez niego Kopca. Na koniec jeszcze kubek herbaty lub kawy z kawałkiem ciasta i marsz powrotny. 

Wrócilismy grupą do gościnnych Dominic, gdzie pod czujnym okiem Sołtysa wsi Dominice, p. Mateusza Krystiansa,  paliło się już pod rusztem z kiełbasami okazałe ognisko. Każdy oprócz kiełbasek mógł też spróbować bigosu przygotowanego przez Spółdzielnię Socjalną "Kotwica"  z Dominic.

Stałym bywalcom Boszkowa i Dominic wiadomo, że "Kotwica" słynie z dobrych i smacznych posiłków, stąd bigos na świeżym powietrzu musiał pysznie smakować. Było też ciasto i ciepłe napoje. Nikt więc z Rajdu nie wrócił głodny. A że wspólne biesiadowanie przy ognisku sprzyja śpiewom, nie zabrakło kolejnej okazji do zaśpiewania kilku piosenek i pieśni. I tak żegnając się wielu obiecywało, że powróci za rok.

 

Dziękujemny wszystkim zaangażowanym wRajd, za jego sprawne przeprowadzenie, ponadto Nadleśnictwu Włoszakowice za drewno na ognisko, p. Monice John za udostępnienie Ośrodka Jeździeckiego "Kalumet", p. Pawłowi Johnowi za pomoc przy organizacji wydarzenia, wsparcie logistyczne, ciepłe napoje i ciasto oraz kiełbaski na końcowe ognisko. Podziękowania należą się też Spółdzielni "Kotwica" za wsparcie związane z dostawą napojów i ciasta na Kopiec Wilsona oraz działania związane "z kulinarnym zabezpieczeniem" ogniska w Dominicach.

W 2018 r., w setną rocznicę uzyskania przez nasz kraj niepodległości po 123 latach rozbiorów, na pewno Rajd się odbędzie. to już boszkowska tradycja, zapraszamy już dziisiaj.

I pamiętajcie... 11 listopada przy Kopcu Wilsona zawsze jest dobra pogoda, nawet wbrew wszystkim prognozom. Pamiiętajcie tylko o dobrych butach, coś przeciwdeszczowego też się przyda, ale tylko na wszelki wypadek żeby odgonić deszcz  :-)

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 18.215.161.19 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 27.6°C
Temp. wody: 26.1°C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
20.06.2019 12:34

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl