Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 23-05-2017 19:02
Data modyfikacji: 31-01-2018 18:09

      IX edycja akcji CJD już za nami. I cóż, zacznę od pogody  - bo ta nas w tym roku zdecydowanie nie rozpieszczała, ba wydaje się, że natura chciała sprawdzić jak bardzo zależy nam na dbałości o nią  samą? W końcu po bardzo ciepłym tygodniu , upalnym wręcz piątku, nadeszła strasznie zimna sobota, a już niedziela i kolejne dni ponownie były pełne ciepła i słońca. Sobota zatem była wyjątkowa - między innymi właśnie przez załamanie pogody, które przypadło na czas CJD2017. Na szczęście nie zraziło to stałych uczestników akcji CJD2017, a pojawiło się też sporo nowych twarzy, co więcej, niektórzy przyjechali na CJD specjalnie, pokonując w drodze do nas całkiem sporo kilometrów. Do akcji lądowej zgłosiły się 384 osoby, a zarejestrowanych nurków było 30. Część ze względu na wspomniane zimno zrezygnowała z nurkowania po smieci i uczestniczyła w akcji lądowej.

     Dzięki stałym i niezawodnym, zorganizowanym grupom takim jak mieszkańcy Boszkowa, Dominic, czy młodzi żeglarze z Leszna oraz leszczyńskim morsom (którzy w tym roku zabrali ze sobą morsów z innych klubów) sprzątaliśmy sektory, którymi zajmujemy się już od lat. Pojawiły się także nowe osoby, dzięki którym mogliśmy utworzyć kolejne sektory. Dlatego nazwa akcji „Czyścimy Jezioro Dominickie" to już tylko symbol, gdyż dawno już wybiegliśmy daleko poza ramy Jeziora Dominickiego. Sektory, które porządkowaliśmy to już nie tylko cały obwód jeziora Dominickiego, ale też okolice Jeziora Krzywce, Maszynek, a także kanał łączący Jezioro Dominickie z Jeziorem Wielkim oraz samo Jezioro Wielkie.

     Liczne grupy terenowe obok wspomnianych wyżej zorganizowanych grup tworzyły też rodziny i pojedyncze osoby, które wraz z przewodnikami ruszyły w teren. Była też nowa od tego roku grupa kajakowa, oraz utworzona przez panią Alinę i Piotra nawodna „sekcja" sprzątająca pływające śmieci na jeziorze Wielkim. Co cieszy nas niezmiernie. gdyż jest to rozszerzenie dzieła, które od lat tworzy Pan Stefan z małżonką Jolantą i synem, sprzątający z łodzi Kanał Boszkowski. Uczestnicy CJD już nie pierwszy raz wyszli poza teren Gminy Włoszakowice, porządkując lasy i tereny położone na terenie Gminy Przemęt i Gminy Wijewo.  Nie patrzyliśmy na to, czyje mogą być te śmieci lub kto powinien je sprzątać, po prostu sprzątaliśmy. Tak szeroki zakres działań to ogromne wyzwanie organizacyjno-logistyczne. I choć nasza mała grupa koordynatorów akcji nie ustrzegła się mniejszych czy większych błędów, to jednak udało się uzbierać ponad 25m3 śmieci o łącznej masie 1,8T. Tą ogromną liczbę śmieci zabrała od nas jak co roku firma  PGO Dominik Zając z Błotnicy, która profesjonalnie odebrała i właściwie  zagospodarowała  wszelkie zebrane przez uczestników śmieci.

    Ponieważ z uwagi na to, że akcja CJD przypada w sobotę, pracownicy firmy PGO Dominik Zając muszą niestety zrezygnować z wolnej soboty i przyjść do pracy. Nie mniej jednak nie ograniczali się tylko do zbierania worków ze śmieciami przygotowanych przez uczestników CJD, a zdecydowali się również uprzątnąć zaniedbane przez lata przejścia łączące ulice Dominicką (Pudełkowo) z nadjeziorną promenadą. I choć w planach było uporządkowanie wszystkich takich zejść, to ogrom pracy jaki napotkali pozwolił dokończyć prace na dwóch takich zejściach, a i tak tylko z tych dwóch zejść zebrano cały kontener odpadów.

     Niezmiernie napocili się jednak także współtwórcy akcji CJD, czyli wszyscy uczestnicy tegorocznej edycji. Zapełniając po brzegi dwa duże kontenery, wszystkie te śmieci do bazy akcji zwiozły nasze niezawodne załogi aut 4x4 z grupy PociskWorld.com wraz z Łukaszem Kaszubą.

     Bardzo cieszymy się, z każdego płetwonurka, który uczestnicy w naszej akcji. Przecież to od nich wszystko się zaczęło. Dziękujemy tym wszystkim, których znamy już od lat i z radością witamy przybyłych od nas po raz pierwszy.  Dziś mogę jedynie podziękować wszystkim naszym nurkowym przyjaciołom. Zarówno tym, którzy zeszli pod wodę jak i tym którzy koordynowali i zabezpieczali tą część akcji, tj. : CN Dekompresja  z Gniezna, Portalowi nurkowemu Divers24, Tomkowi Włodarczakowi z CN Tiger i oczywiście Wojtkowi Zgole. Byli z nami także i koordynowali akcję nawodną, podwodną oraz transportowali grupy lądowe Strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Kościana, boszkowska drużyna WOPR (za sterami Mateusz Cichy), niezawodny Jędrzej Maćkowski  ze swoją motorówką, oraz łódź motorowa pana Dariusza Stępczaka (który przybył tym razem z synem).

     Mam nadzieje, że podobała się Wam uczestnikom i współtwórcom CJD część rozrywkowo kulinarna, gdy po zakończonej akcji sprzątania przywitał nas grill, jak zwykle profesjonalnie obsługiwany przez naszego mistrza, Jarka Mizgalskiego wspieranego w tym roku przez panie z Boszkowa czyli: Ines Piotrowską i Kingę Stachowiak. Jarek dzielnie przez całe popołudnie przygotowywał dostarczone przez firmę PPHU John specjały. Przygotował też wielki gar w którym cały dzień gotował ogromna ilość pysznego żurku, nic by z tego nie wyszło gdyby nie wcześniej przygotowany przez Jarka zakwas i pokrojone przez Spółdzielnię Socjalną Kotwica z Dominic spore ilości warzyw. Aby nie zaschło w gardle, były napoje owocowe z firmy Łabińscy sp.j. oraz woda mineralna z włoszakowickiej firmy HERMES.

     Nad dobrymi humorami dzieci czuwał dmuchany zamek, którym uszczęśliwił dzieci i nas samych Pan Zdzisław Kaczmarek właściciel firmy INTEGRA z Leszna. Pan Zdzisław wieloletni przyjaciel CJD i oczywiście Boszkowa, nieodpłatnie zapewnił uczestnikom sporą dozę radości i podskoków.

     Rozlosowaliśmy naprawdę sporo nagród, od wielu stałych jak i nowych sponsorów. Główną nagrodą był voucher od hotelu ufundowany przez VITALIA Hotel & Resort  na weekend dla dwóch osób, bony na zakupy wędlin w Firmie PPHU John, bony na naukę jazdy konnej oraz przejażdżkę bryczkami w boszkowskim ośrodku Jeździeckim "Kalumet", były vouchery do znanej w Boszkowie restauracji „Dwie Wiedźmy" oraz do pięknego gościńca „u Michała" w Drzymałowie a także wejściówki do Klubu na Fali. Były także bony na usługi fryzjerskie w Studiu-Fryzur, oraz upominki od leszczyńskiego sklepu „Góra Wrażeń", którego właściciele nie tylko czynnie sponsorowali CJD2017, ale także zapewnili atrakcję w postaci polowej strzelnicy sportowej. Rozlosowano również 2 roczne prenumeraty Kwartalnika Magazynu Divers24 oraz wiele innych mniejszych upominków od naszych partnerów.

     Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie wszyscy mogli otrzymać upragniony upominek. Ciągle pamiętam płaczącego chłopca który nie mógł pogodzić się z tym że los nie wytypował jego. Będziemy się starać by w przyszłym roku nagród było jeszcze więcej.


Naszą akcje wsparli także artyści.

     Zaczęliśmy od solisty Bartosza Fogta, następnie wystąpił Zespół Lakside. Kolejnym wykonawcą była Stacja Poezja. I choć zimna aura nie rozpieszczała ani nas na widowni, ani wykonawców, to jednak ci którzy zostali na części muzycznej na pewno tego nie żałują.

     Niestety w tym roku pierwszy raz nie było z nami zespołu Bedrock Blues z powodu choroby gitarzysty Marcina, który poświecił sporo czasu w przygotowanie całej części muzycznej tegorocznej edycji CJD i któremu serdecznie życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Na X edycji CJD chcemy oglądać i słuchać Bedrock Blues w pełnym składzie.

     Wszyscy widzimy jak wygląda sama praca podczas finału akcji Czyścimy Jezioro Dominickie, chcieli byśmy także przedstawić państwu jak to wszystko wygląda od strony organizacyjnej. Myślę, że ogrom naszych współpracowników, jak i zakres ich zaangażowania pozwala uzmysłowić jak dużo potrzeba byśmy mogli uczynić Boszkowo i okolice lepszymi.


CJD2017

wkład Firm, instytucji i osób prywatnych:


 • Nadleśnictwo Włoszakowice - wiodący partner imprezy, który jak co roku finansuje zakup pamiątkowych koszulek dla wszystkich uczestników akcji. Koszulki CJD to swoisty symbol tej akcji, a identyfikujący się z nią uczestnicy przysyłają nam zdjęcia w tych koszulkach z hasłem akcji z całego świata. Organizacja drewna na potrzeby ogniska wraz z dostawą. Konkursy dla dzieci. Archiwizacja wydarzenia z drona wraz z wykwalifikowaną obsługą.
  • Wkład wartości blisko 9.000zł
 • PHU JOHN Grotniki, - Stały partner CJD od pierwszej edycji akcji! Gospodarz ośrodka Sadyba I, na którym odbywała się IX edycja CJD. Rok w rok Firma sponsoruje potrawy z grilla oraz całą jego otoczkę ( herbatę, kawę, sztućce, ketchup, musztardy, chleb itp.), a także dostarcza rękawice ochronne dla uczestników akcji. Organizuje także logistykę imprezy oraz ławki, stoły i wszelką potrzebą w organizacji pomoc. Firma to także fundator nagród w postaci wycieczek po jeziorze, wycieczek bryczką konną, wielu bonów na wędliny do realizacji w sklepie firmowym w Grotnikach na kwotę 50 zł każdy.
  • Ogromny wkład trudny dla nas do oszacowania w kwotach pieniężnych
 • Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami - Dominik Zając - od pierwszej edycji akcji firma pana Dominika Zająca zapewnia odbiór wszystkich zebranych przez uczestników śmieci oraz ich transport podczas imprezy i przed jej rozpoczęciem. Znaczne wsparcie logistyczne. W tym roku także firma Pana Dominika uporządkowała zejścia na promenadę z ulicy Dominickiej, które nie należą do zakresu wskazanego w kontrakcie zawartym z gminą.
 • Gminny Zakład Komunalny - Włoszakowice
  • Wsparcie akcji kwotą 800 zl - z której sfinansowano kamizelki, identyfikatory, opaski konkursowe oraz nagrody.
 • Gminny Ośrodek Kultury - Scena widowiskowa, duży namiot pod którym możemy schronić się w czasie złej pogody, wraz z montażem, demontażem i transportem.
 • ViaCon - Rydzyna
  • Wsparcia akcji kwotą 1000zł
 • EuroComfort
  • Wsparcie akcji kwotą 1000zł z której sfinansowano nagłośnienie
 • Łabińscy sp. j. - fundator soków dla dzieci oraz nagród rzeczowych
 • Hermes Włoszakowice
  • Wsparcie akcji paletą wody mineralnej.
 • Integra Leszno - pan Zdzisław Kaczmarek
  • Organizacja dmuchanych zamków - darmowych atrakcji dla najmłodszych
 • Góra Wrażeń - leszczyński sklep turystyczny, militarny i harcerski.
  • Wsparcie akcji kwotą 300 zł oraz organizacja strzelnicy, podarowanie nagród.
 • Firma Werner - Kenkel
  • Wsparcie akcji kwotą 500 zł
 • Restauracja "Dwie Wiedźmy" Boszkowo
  • Fundator nagrody w postaci vouchera do restauracji "Dwie Wiedźmy" Na kwotę 50 zł
 • Restauracja Gościniec "U Michała" w Drzymałowie przy trasie nr 32 Wolsztyn - Poznań
  • Fundator nagrody w postaci voucher do restauracji "U Michała" na kwotę 100 zł
 • Drukarnia Leszno p. Artura Marciniaka
  • Fundator wydruku plakatów i projektu graficznego plakatu
  • Fundator nowego banneru CJD wraz z uprzednim wykonaniem projektu graficznego
 • Vitalia Hotel & Resort - Boszkowo
  • Fundator nagrody w postaci Vouchera na weekend w hotelu Vitalia dla 2 osób.
 • Klub na Fali
  • Fundator wejściówek do "Klubu na Fali" i darmowych drinków.
 • Studio Fryzur
  • Fundator nagród w postaci pięciu bonów na usługi fryzjerskie o wartości 200zł każdy
 • Piekarnia-Cukiernia Wojciech Grygier - Wilkowice
  • Fundator placków dla uczestników akcji oraz chleba.
 • Budomex - hurtownia budowlana z Włoszakowic
  • Wsparcie akcji kwotą 100 zł
 • Starostwo Powiatu Leszczyńskiego
  • Zakup jednorazowych worków na śmieci i rękawic foliowych oraz przekazanie gadżetów powiatowych.
 • Wojciech Zgoła
  • Fundator jednorazowych worków na śmieci dla nurków, wsparcie sekcji nurkowej CJD oraz promocji wydarzenia w środowisku nurkowym
 • Centrum Nurkowe TIGER, Tomasz Włodarczak
  • koordynator akcjipodwodnej, fundator nagród w konkursie, przekazanie na czas akcji butli nurkowych dla nurków
 • pociskWorld.com 
  • Logistyka podczas imprezy - zwożenie śmieci z sektorów wraz z paliwem i obsługą.
 • Łukasz Kaszuba
  • Logistyka podczas imprezy - zwożenie śmieci z wraz z paliwem i obsługą.
 • Letnia Szkoła Żeglarska
  • Logistyka nawodna podczas imprezy, organizacja kajaków dla grupy kajakowej. Wsparcie podczas imprezy. Paliwo do obsługi Trenera. Logistyka.
 • Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Kościana
  • Łódź do akcji nawodnej wraz z obsługą i paliwem.
 • Jędrzej Maćkowski
  • Łódź motorowa do obsługi nurków i transportu nawodnego wraz z obsadą i paliwem.
 • Sołectwo Boszkowo
  • Przekazanie blisko 100 jaj jako wkład do wielkiego gara zupy. Wsparcie kucharza imprezy.
 • Ines Piotrowska
  • Fundatorka animacji dla dzieci, wsparcie.
 • Mateusz Krystians
  • Logistyka, oraz drewno do ogniska, wspsarcie.
 • Agrofresh Dobrowolski. Hurtownia i sprzedaż warzyw i owoców
  • Przekazanie warzyw jako wkład do zupy oraz przekazanie jabłek dla każdego uczestnika akcji.
 • Barefoot Wine & Bubbly
  • Fundator gadżetów i upominków jako nagrody dla uczestników
 • Spółdzielnia Socjalna Kotwica z Dominic
  • Pomoc w sprawach kulinarnych CJD
 • Sławomir Schubert
  • Coroczne przygotowanie banera reklamowego CJD
 • Tobiasz Dopiera
  • Sprzęt nagłaśniający, pomoc ds. elektrycznych, konferansjer
 • Marcin Buchwald
  • Wsparcie, konferansjer
 • Mirosław Kędziora
  • Zakup rekawic, zakup worków na śmieci, zakup chleba itp.
 • Stoisko z watą cukrową i zabawkami dla dzieci.
  • W zamian za możliość sprzedaży podczas imprezy przekazano dużą torbę z nagrodami dla dzieci.
 • Rzejsat TV ( Łukasz Ławecki, Tomasz Rzeźnik, Mateusz Rosa, Błażej Wański)
  • Wsparcie, archiwizacja wydarzenia, promocja wydarzenia.
 • Barbara Czaińska, Marcin Bartlewicz, Ines Piotrowska, InesKatarzyna Gęstwa, Straż Leśna Nadleśnictwa Włoszakowice, Damian Mikołajczyk, p.Marek, pp. Stefan i Jolanta Nowaccy, Alina i Piotr Zalisz, Beata Wierzbicka i Andrzej Dominiak, Grzegorz Tomczyk, Szymon Zimniewicz, p. Machel oraz pozostali
  • Przewodnicy grup

Ponadto:

Wszystkie zespoły tj.:

Bartosz Fogt akustycznie

Stacja Poezja 

Lakeside

Występują za darmo, czyli nie pobierają żadnych opłat za swój występ.

(kolejność wymienianych współpracowników CJD poglądowa i dość przypadkowa)


Ponadto dziękujemy:

Dziękujemy panu Pawłowi Johnowi właścicielowi firmy  PPHU John Grotniki i ośrodków wypoczynkowych SADYBA w Boszkowie  za wielkie wsparcie, które rok w roku wkłada w akcje CJD. Cieszy nas bardzo, że już na stałe - od jej pierwszej edycji - stal się częścią tego wydarzenia. Podziękowania składamy także na ręce pracowników i kierownictwa ośrodków Sadyba I i Kalumet.

Od wielu już lat naszym potężnym partnerem jest Nadleśnictwo Włoszakowice i sam Pan Nadleśniczy Ryszard Łopusiewicz, to właśnie dzięki niemu możemy wszyscy otrzymać te piękne pamiątkowe koszulki z logo nadleśnictwa na ramieniu. Niedoceniony jest także wkład pracowników Nadleśnictwa obecnych na miejscu akcji i zaangażowanych w jej przygotowanie.


Dziękujmy Wszystkim naszym sponsorom zarówno tym dużym jak i mniejszym, bo każdy wniósł swój wkład w zależności od własnych sił i możliwości.Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim - także tym niewymienionym tu z imienia, nazwiska czy nazwy -  przybyłym na akcję ludziom dobrej woli, zdajemy sobie sprawę, że bez Was nie było by tego sukcesu, propagujmy wszędzie ideę czystych plaż, jezior i lasów i spotkajmy się ponownie za rok! X edycja akcji Czyścimy Jezioro Dominickie odbędzie się 26.05.2018 czyli w ostatnią sobotę maja.

 

Jeszcze raz wielkie ukłony, podziękowania i szacunek chcemy oddać wszystkim uczestnika akcji, wszystkim nurkom i organizacją nurkowym oraz uczestnikom akcji lądowej i nawodnej. DZIĘKUJEMY!

 

 • Serdecznie Dziękujemy także biorącym udział w organizacji akcji CJD2017 członkom i sympatykom Stowarzyszenia Przyjaciół Boszkowa, których nigdy nie wymieniamy z nazwiska, a bez których impreza ta nie mogła by się odbyć w formie jaką wszyscy znamy.

 

 

X edycja akcji czyli:

CJD2018 19.05.2018
(przedostatnia sobota maja)

!!!! ZAPRASZAMY !!!!

 

 

Oficjalny klip wideo podsumowujący akcję CJD2017

https://www.youtube.com/watch?v=Vj24jzwF2jg

LINKI na temat akcji CJD2017

 

 

 

Autorzy zdjęć wykorzystanych w artykule (od góry):

nr 1(grupowe)- Andrzej Cieślik,

nr 2 i 5 - Wojtek Zgoła,

nr 3(grafika) - Michał Klawinski,

nr 4 i 13 - Alina Zalisz,

nr 6,7,8,9,10,11,12 Tomasz Reźnik

nr 14 i 15 Ines Piotrowska

(fot14. Grupa Boszkowo )

(fot15. Grupa Boszkowo )


 • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
 • Twoje IP to: 18.212.222.217 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
xx Dodano: 27-05-2017 IP: 31.0.122.134 Nie działają kamerki
Matek Dodano: 28-05-2017 IP: 91.240.44.90 Kamera nr 2 już działa - numer 1 powinna ruszyć w poniedziałek. Niestety na niektóre awarie (nr2) oraz wyłączenia (nr1) nie mamy wpływu.


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: -1.8°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
22.02.2019 20:25

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl