Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Spider
Data dodania: 01-05-2015 11:31
Data modyfikacji: 02-05-2015 00:36

       30 kwietnia br. w samo południe miało miejsce uroczyste otwarcie Ścieżki przyrodniczo-historycznej pn.: " Śladami Bartka z Piekła".

Ścieżka to wspólne przedsięwzięcie Nadleśnictwa Włoszakowice i Stowarzyszenia Przyjaciół Boszkowa przy współpracy z portalem e-boszkowo.pl. Szlak jest przeznaczony dla miłośników pieszych wędrówek, liczy ok. 10 km, jest stosunkowo łatwy do przebycia dla przeciętnego, zdrowego miłośnika pieszych wędrówek. Na pewno szlak może być też atrakcją dla wielbicieli 2 kółek, jednak nie jest to ścieżka utwardzona, a nie wszędzie warunki naturalne pozwalają na łatwy przejazd leśnymi duktami.

Na szczęście na uroczystości otwarcia pogoda dopisała, po kilku bardzo chłodnych dniach aura okazała się na tyle łaskawa, że obdarzyła nas słońcem i nieco wyższą temperaturą, tak więc ceremonia odbyła się bez przeszkód pogodowych.

Szlak otworzyli uroczyście Nadleśniczy Ryszard Łopusiewicz oraz Mirosław Kędziora prezes SPB.  Słowo powitalne R. Łopusiewicza miało miejsce przy punkcie "startowym" szlaku, obok ośrodka jeździeckiego "Kalumet". Nie sposób przy tej okazji nie podziękować właścicielowi kompleksu "Kalumet" Pawłowi Johnowi za udostępnienie miejsca na ustawienie rzeźby Bartka z Piekła autorstwa Jerzego Sowijaka.

Szlak jest kompletnie oznakowany, na szlaku znajdują się tematyczne tablice zawierające szereg informacji o otaczajacej przyrodzie, zachowaniu w lesie i oczywiście o Janie Kowalewiczu czyli Bartku z Piekła. 

Po krótkiej ceremonii otwarcia, poświęceniu ścieżki przez księdza proboszcza parafii włoszakowickiej Andrzeja Szulca uczestnicy udali się dorożkami pod Kopiec Wilsona ręcznie usypany przez Bartka. Po drodze miał miejsce przystanek na Papierni, miejscu bardzo historycznie wkomponowanym w dzieje okolicy oraz przy kilku tablicach rozmieszcoznych na szlaku.

Na koniec powrót i zwieńczenie wydarzenia, wspólne pogaduchy przy grillu w Ośrodku Wypoczynkowym SADYBA I.

SPB i portal e-boszkowo.pl dziękują całej ekipie Nadleśnictwa Włoszakowice "dowodzonej" przez Nadleśniczego Ryszarda Łopusiewicza za prace nad szlakiem oraz Michałowi Klawińskiemu za przygotowywanie wespół z pracownikami Nadleśnictwa wszystkich tekstów, ilustracji i oprawy zdjęciowej na poszczególnych tablicach oraz oznakowanie szlaku. Dziękujemy p. Jerzemu Sowijakowi za przygotowanie rzeźby Bartka z Piekła, wyrozumiałość i cenne wskazówki nad lokalizacją samej rzeźby.

Dziękujemy władzom samorządowym za przybycie, panom: Staroście Leszczyńskiemu Jarosławowi Wawrzyniakowi oraz Wójtowi Gminy Włoszakowice Stanisławowi Waligórze. Liczymy, że nasze przedsięwzięcie będzie szansą na kolejne pomysły i być może wspólne działania w przyszłości.

Dziękujemy też przybyłym przedstawicielom mediów, a w szczególności red. Karolinie Sternal, Gabrieli Majchrzak oraz Jackowi Kuikowi oraz Andrzejowi Cieślikowi.

Nie pozostaje nic innego jak zaprosić na Szlak!!! Miłego wędrowania!!!

 


ZOBACZ TAKŻE:


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 3.88.156.58 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 11.3°C
Temp. wody: 15.6°C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
23.05.2019 05:15

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl