Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 03-04-2020 10:36
Data modyfikacji: 03-04-2020 10:37

ZASADY ODBIORU ODPADÓW na terenie letniska.

Informacja dla właścicieli domków letniskowych oraz punktów usługowych i handlowych na terenie Boszkowa Letniska, Dominic oraz Ujazdowa.

Osoby prowadzące działalność gospodarczą na tym terenie powinny podpisać indywidualne umowy na odbiór odpadów komunalnych. Wysokość opłat jest ustalana podczas podpisywania umowy i jest zależna od wielkości pojemnika oraz częstotliwości jego wywozu.

Umowę można podpisać w biurze we Włoszakowicach przy ul. Wolsztyńskiej 10 lub zamówić przez telefon pod numerem 607 140 025.

 

 

UWAGA! W ZWIĄZKU Z WEJŚCIEM NOWYCH PRZEPISÓW, SYSTEM ZBIÓRKI ODPADÓW DLA WŁAŚCICIELI DOMKÓW NA TERENIE MIEJSOWOŚCI LETNISKOWYCH:

BOSZKOWO, DOMINICE, UJAZDOWO ULEGA ZMIANIE

 

Aby legalnie pozbyć się odpadów należy wypełnić zlecenie na odbiór odpadów komunalnych zmieszanych, biodegradowalnych i selektywnych. Ilość wywozów zadeklarowanych w zleceniu zależy od klienta – może to być tylko jednorazowy odbiór, przez miesiąc lub cały sezon.

Cena wywozu jednego pojemnika (zmieszane lub biodegradowalne):

pojemnik 120L – 35 zł

pojemnik 240L – 58 zł

Odpady selektywne (plastik, szkło bezbarwne, szkło kolorowe oraz makulatura) będą odbierane w workach. Cena wywozu jednego worka to 10 zł.

 

Zlecenie na odbiór odpadów komunalnych można pobrać poniżej, a po wypełnieniu przesłać na adres e-mail umowa.boszkowo@wp.pl. Na podstawie zlecenia przygotujemy fakturę i po jej opłaceniu zlecenie będzie zrealizowane.

 

zlecenie_boszkowo.pdf - zlecenie w formacie pdf, do wydrukowania i wypełnienia długopisem

zlecenie boszkowo.doc - zlecenie w formacie doc, do wypełnienia w programie typu MS Word, zapisania i odesłania


Odpady wielkogabarytowe oraz poremontowe mogą zostać odebrane za opłatą na indywidualne zgłoszenie klienta. Należy zgłosić się do biura i zamówić usługę odbioru takich odpadów.

 

 

Sezonowy oddział (czynny od maja do września)

Boszkowo ul. Starkowska 8

czynne:
od 01.05 do 30.06 w piątki i soboty w godzinach 11.00 - 15.00
od 01.07. do 31.08 poniedziałek - sobota w godzinach 14.00 - 17.00
niedziela 11.00 - 15.00

 

Informację zaostały pobrane ze strony Przdsiabiorstwa Gospodarowania Odpadami ZAJĄC - https://pgozajac.pl/


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 3.234.143.26 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
letnik Dodano: 03-04-2020 IP: 83.8.206.93 czyli ok 100 zł za miesiąc, a co z kubłem doliczyć koszt około 35 zł, ok, a co ze zbiórką kubła już pustego wyjade i co przez płot kubeł będzie śmigał???nie lepiej worki??
stach Dodano: 03-04-2020 IP: 89.73.228.138 Po przeczytaniu tej informacji nasuwają się dodatkowe pytania na które nie znalazłem odpowiedzi, po pierwsze czy firma zajmująca się wywozem będzie właścicieli domków letniskowych zaopatrywać w przedmiotowe pojemniki.Czy każdy indywidualnie własnym sumptem ma sobie zakupić jakiś pojemnik o podanej pojemności, czy będą one użyczane a może będą własnością firmy? Czy też pojemnik będzie trzeba nabyć w firmie jeśli tak to jaka ma być jego cena ? Rozumiem że jeśli będę mieć odpady zarówno zmieszane jak i biodegradowalne będę potrzebował dwa różne pojemniki.Czyli koszt razy dwa. Co logiczne cena zależna będzie od pojemności.W informacji nie ma nic na temat pojemności worków na odpady selektywne.Zastanawiam się dlaczego odpady selektywne można będzie odbierać w workach a zmieszane i selektywne już nie? Ciekawe to będzie rozwiązanie zwłaszcza dla tych którzy jednorazowo w ciągu sezonu skorzystają z usługi wywozu.Myślę że skoro wprowadza się nowe zasady to należałoby wyjaśnić wszystkie aspekty dotyczące tematu.Pozostaje jeszcze problem o którym wspomniał w swoim komentarzu letnik często wystawianie odpadów wiąże się z zakończeniem pobytu najczęściej jest to niedziela.Co wówczas z pojemnikiem lub pojemnikami, gdzie i jak je zabezpieczyć, żeby nie stały się one pojemnikami jednorazowego użytku.
stach Dodano: 03-04-2020 IP: 89.73.228.138 Oczywiście w zdaniu ..Dlaczego odpady selektywne może odbierać w workach a odpady zmieszane i tu zamiast selektywne powinno być bioderadowalne już nie ?
Problem Dodano: 06-04-2020 IP: 83.8.206.93 Problem smieci juz na tym portalu byl opisywany w lutym ...odpis osoby pod nickiem sasiadka opisala jak to jest rozwiazane po drugiej stronie jeziora starkowo przemet ...obawiam sie ze boszkowo i kosze na deptaku ba nawet jezioro utonie w smieciach...przez brak prostego dotad sprawdzonego sposobu zbierania smieci w workach czyli czarne to zmieszane i kolorowe do segregacji ale dlaczego np plastik ma byc za 10 zl worek? A co z bio...obawiam sie ze okoliczne lasy beda zamiast grzybow we wrzesniu odkrywac plastik szklo i inne smieci strach sie bac ale obysmy zdrowi byli
Krzysztof Dodano: 17-04-2020 IP: 77.89.76.208 Witam i zaraz chcę podpisać się pod wątpliwościami jakie przedstawił "stach" . Jestem właścicielem domku letniskowego , przyjeżdżam na pobyt w dni wolne i tu jest problem z odbiorem tych odpadów . Opłacam dzierżawę w bardzo wysokiej kwocie do Lasów Państwowych i tu widzę rozwiązanie problemu . ( w ramach tej dzierżawy te odpady powinny być utylizowane jak to się dzieje w cywilizowanych ośrodkach .) pozostały komentarz jaki przedstawił "stach" jest do analizy !!!!! ZAKUP WORKÓW i odbiór tych odpadów to jedyne sensowne rozwiązanie .A co z nie opłacaną plażą fabryką tych śmieci ?????
zyzania Dodano: 17-04-2020 IP: 31.60.17.94 Zgadzam się z Krzysztofem powinny być worki - jest to wygodne i dla letników i myślę, że dla firmy sprzątającej i dla przede wszystkim środowiska, w okresie letnim worki były odbierane co tydzień, kubły bedą odbierane 2 razy w miesiącu jeżeli podpisze się taką umowę z firmą i uwaga co dwa tygodnie należy tę umowę odnawiać, bo może się zdarzyć, że wystarczy raz na miesiąc kubeł, a więc firma bedzie miała wykres ulic właścicieli i z kartką charmonmogramem wykazem od ulicy do ulicy jeżdzić i zbierać na 1 raz w miesiącu lub 2 lub po całym sezonie np 1 kubeł przez cały okres wakacji lipca sierpnia.. co będzie jak ktoś podpisał umowę na 1 raz w miesiącu a swój kubeł podstawi zlośliwie sąsiadowi, myślę, że jest to niesprecyzowane, panie w gminie nie za bardzo wiedzą jak i co z tym letniskiem z problemem śmieci zrobić, od tego jest firma...a lasy są monitorowane i nikt tam śmieci nie podłoży hm...w maju zapewne wielu letników odwiedzi firmę na ul Wolsztyńskiej i może wtedy zrozumieją, że kubeł nie równa się workom nie tylko cena ale i sposobem zabierania śmieci...Jest portal wlopi jest to włoszakowicki portal informacyjny może tam się tym problemem zainteresują bo od bez mała lutego ten problem w ten czy inny sposób jest opisywany na stronie e boszkowo ale odzewu zainteresowania większej grupy osob nie ma pozostaje nam letnikom wykupić kubeł i zadeklarować się i tyle w tym temacie a, że letnicy to uczciwi ludzie więc deklaracje będą i śmieci w Boszkowie ubędą i... obyśmy zdrowi byli
piotr Dodano: 23-04-2020 IP: 37.47.136.94 witam, odnosnie odpadów: chyba przerost formy nad trescia, władze kombinuja jak orżnąc letników, wywóz smieci na jedna osobe w miescie na miesiac kosztuje 19 zł i nikt nie zapłaci wiecej w jakims Boszkowie, ludzie beda wywozic smieci w inne miejsca i nikt nie bedzie płacił haraczu, co za idiotyzmy wymyslaja władze!!? to popwinno byc karalne!!
Letnik Dodano: 24-04-2020 IP: 5.173.250.134 Piotr=To chyba nie wladze ale firma kt wygrala przetarg tak postanowila o tym problemie cenie za wywoz braku workow czarnych do odpadow zmieszanych tylko obowiazkowych kublow juz w lutym nadmienialem myslac ze SPB cos moze ale chyba nic nie moze za to sprzatac boszkowo po sezonie po epidemii byc moze bedzie gremialne sprzatac morze plastiku i innych smieci nie wiem czy zauwazyliscie na ul Dominickiej stoja kosze na smieci z naklejkami biale litery na czerwonym tle z napisem zakaz nie wrzucac smieci=Bareja wiecznie zywy jest jak jest czyli niemoc
Y Dodano: 25-04-2020 IP: 31.0.126.183 Do koszy na ulicy Dominickiej wrzucają śmiecie w workach 60 litrowych i większych, a kubły są dobrym rozwiązaniem dla letników choć dla niektórych są kłopotliwe. Będzie wiadomo kto opłaca za wywóz śmieci i śmiecie nie będą wyrzucane w nie opłacanych workach po lesie i przy drogach. może ktoś na inny ma pomysł bo worki nie każdy letnik kupował i widać było kto wystawiał worki przed działką.
stach Dodano: 25-04-2020 IP: 89.73.228.138 Trwa dyskusja o wyższości kubła na śmieci nad oznakowanym opłaconym workiem.Nie mogę zgodzić się z Y z kilku powodów, min. to że kubły są dobrym rozwiązaniem dla letników. dlatego że jak sam Y stwierdza i słusznie że dla niektórych będzie to kłopotliwe. Tak więc nie może coś być dobre i jednocześnie kłopotliwe? Po drugie, nie jest prawdą że dotychczas nie było wiadomo kto opłaca wywóz śmieci a kto nie. Prosta czynność ,przy zakupie worków otrzymywało się rachunek lub jak kto woli fakturę imienną z adresem wystawioną na konkretnego letnika była ona także pewną formą zawarcia umowy z firmą wywozową. Kopia rachunku pozostawała w firmie wywozowej czyli wiadomo było kto opłaca a kto nie. A mimo wszystko nieoznakowane worki walały się jak twierdzi Y po lasach, drogach itd.co niestety potwierdzam. Najwięcej śmieci produkowanych jest w czasie weekendów.I to nie koniecznie przez tzw. miejscowych letników. Nie wydaje mi się aby zamiana worka na kubeł coś w tym zmieniła.Tak jak poprzednio będzie wiadomo kto kupił worek tak teraz będzie wiadomo kto kupił kubeł. Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Oczywiście temat nie jest łatwy i dopóki większość z nas nie zrozumie że należy chronić środowisko to będzie jak jest. Pewnie nie drążyłbym tematu gdybym całkowicie zgadzał się z Y, w tym przypadku staram się skorzystać z tzw. zdania odrębnego. Moim zdaniem kubły spowodują tylko zbędny dodatkowy wydatek ,kłopot z pilnowaniem i ich obsługą dla letników posiadaczy domków, choć być może nie dla tych których stać będzie na przebywanie na letnisku bez ograniczeń czasowych, im chyba będzie to obojętne ? Worek czy kubeł ? Nie mam zatem dobrego pomysłu na rozwiązanie problemu ja jednak worki uważam za tzw.mniejsze zło.
zyzania Dodano: 25-04-2020 IP: 83.8.220.96 Y - 60 litrowe worki w koszach na śmieci na ul Dworcowej Dominickiej pojawiły się w chwili kiedy mieszkańcy, letnicy dowiedzieli się o kubłach, niestety kiedy były worki tego problemu nie było, a umowa z firmą była zawierana przy zakupie worków i albo firma wróci do worków albo dalej będą śmieci w koszach na ul Dominickiej i Dworcoweji na plaży i nic z tym nie zrobimy, a jeszcze posądzam, że przy okazji mszy jeżeli takie bedą przy ul Źródlanej to wszyscy "prawi" obywatele pozostawią tam swoje worki już teraz można zauwazyć te plastikowe odpady z zeszlego roku...niestety śmieci będzie dużo więcej nie tylko w koszach ale i obok koszy bez segregacji nie wszędzie będą jak panie w gminie swojego czasu powiedziały mi, że są kamerki...nic takiego albo bedzie powrót do czarnych worków albo będzie balagan ze śmieciami z wywozem bo kubeł może byc pełen ale nie wystawiony z obawy, że kto i kiedy i zgodnie z charmonogramem wystawi...i wstawi wrzuci za płot firma sprzątająca, coś co było i trwało zostalo zastąpione przez coś co się po jakimś czasie okaże niewypałem, pewnie w czerwcu wszyscy się do tego zastosujemy zapłacimy za dany miesiąc czyli 35 zł, lub więcej i wtedy wszyscy którzy podpisali te umowę zweryfikują co było lepsze, ale kto będzie sprzątał okoliczne lasy z plastiku, i innych śmieci, róbmy zdjęcia i przesyłajmy firmie sprzątającej ul Leśna, Źródlana, Pocztowa...przodują w podrzucaniu śmieci nie do koszy a na pobocze ulicy, a tam chodzą sarny, dziki, lisy, zające... no i turyści ...
Letnik Dodano: 30-04-2020 IP: 5.173.240.249 Dodam do tych informacji ze kubel nowy to koszt 120 zl a uzywany 80 zl zakup mozliwy w formie wywozowej
Ogórek Dodano: 05-08-2020 IP: 31.60.32.47 To jest urzędnicze załatwienie sprawy. Wójt spuścił się na firmę prywatną a ta robi co chce.Wg ustawy to jest obowiązek wójta, zagospodarowanie wszystkich odpadów powstałych na terenie gminy a więc i Boszkowa. System workowy był najlepszy ale nie podobał się firmie Zając, a wójt mu na to pozwolił, to niech sprząta tera Boszkowo. Inna sprawa pojemniki na odzież używaną. Że był kolo nich bałagan to wójt zlikwidował pojemniki. A mógł zmusić Zająca aby pojemniki postawić w PSZOK na Wolsztyńskiej. Ale dla wójta to niewykonalne zadanie. Porada z gminy - wrzucać cuchy do odpadów zmieszanych.


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 16.3°C
Temp. wody: 18.9°C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
23.09.2020 06:50

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl