Relacja ze wpływu Kajakowym Szlakiem Konwaliowym 2010
1 i 2 maja 2010 Odbył się spływ Kajakowym Szlakiem Konwaliowym. Organizatorem spływu było Leszczyńskie Towarzystwo Żeglarskie. Przez cały czas spływu nad bezpieczeństwem uczestników czuwał organizator Pan Andrzej Cieślik Prezes Towarzystwa, któremu serdecznie dziękujemy.
E-boszkowo.pl miało przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu, z którego pragniemy przedstawić krótka relację.
Trasa spływu podzielona została na dwa jednodniowe etapy.
Dzień pierwszy:
Dominice - Olejnica.
Dokonany za pomocą systemu GPS pomiar wykazał 18,1km
1. Trasa przez j. Dominickie: 3,2km
2. Kanał j. Dominickie - j. Wielkie: 1,5km
3. Trasa przez j. Wielkie: 1,2km
4. Kanał j. Wielkie - j. Małe: 438m
5. Trasa przez j. Małe: 292m
6. Kanał j. Małe - j. Boszkowskie: 1,2km
7. Trasa przez j. Boszkowskie: 314m
8. Kanał j. Boszkowskie - j. Błotnickie: 3,6km
9. Trasa przez j. Błotnickie: 1,5km
10. Trasa przez j. Przemeckie Duże: 1,6km
11. Trasa przez j. Radomierskie: 1,7km
12. Trasa przez j. Olejnickie: 1,6km
Poniżej przedstawiamy film z pierwszego dnia spływu
Dzień drugi:
Olejnica - Papiernia
Pomiar tego odcinka dał wynik 13,7km
1. Trasa przez j. Górskie: 2km
2. Trasa przez j. Osłonińskie: 2km
3. Trasa przez j. Wieleńskie i Trzytoniowe: 2km
4. Kanał j. Trzytoniwe - j. Breńskie: 660m
5. Trasa przez j. Breńskie: 720m
6. Kanał j. Breńskie - j. Białe: 285m
7. Trasa przez j. Białe: 970m
8. Trasa przez j. Miałkie: 1km
9. Kanał j. Miałkie - j. Lincjusz: 1,5km
10. Trasa przez j. Lincjusz: 835m
11. Kanał j. Lincjusz - j. Brzeźne: 805m
12. Trasa przez j. Brzeżne 900m
Poniżej przedstawiamy film z 2 dnia spływu
Cała trasa:
- Obrazy Satelitarne uzyskano z serwisu GOOGLE EARTH
- Pomiarów dokonano za pomocą urządzenia GPS firmy GARMIN
- Naniesienie rzeczywistej trasy spływu na obraz satelitarny dokonano za pomocą oprogramowania MapSource firmy GARMIN
- Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
- Twoje IP to: 54.146.227.92 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
wrocławski kajakarz Dodano: 15-03-2012 IP: 90.156.72.13 | Dobra robota .Dobrze że ktoś przeciera ten szlak tylko jak to było w miejscach zarośniętych? a zawalone drzewa? a kanał pod Dworcową jak przejść? czy na Zatorzu jest jakieś przyjazne wejście do wody? |
Matek Dodano: 16-03-2012 IP: 217.153.146.202 | Ruszyliśmy z Dominic - w Maju nie było problemu z zarośniętymi kanałami, pokonanie przepustu pod dworcową nie jest bardzo trudne choć wielu bardziej delikatnym osobą ( mam na myśli płeć piękną) warto zaoszczędzić wrażeń i Panie wsiadają za przepustem (niektórzy Panowie także) Na "zatorzu" są mostki tam też można wejść. Jesienią większość kanałów została pogłębiona także mam nadzieje że w tym roku będzie nzacznie lepiej. A bobrowe zwałki drzew to tylko dodatkowa atrakcja. ( na filmie to widać). Zapraszam w tym roku na spływ, szczegóły w wkrótce na www. |