Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 14-07-2009 08:54
Data modyfikacji: 14-07-2009 09:08

Trasa:

Wieleń - Mochy - Solec - Solec Nowy - Nowa Wieś - Wieleń

 

Długość trasy:

Około 23km

 

Krótka charakterystyka:

Atrakcja tego szlaku są liczne bocianie gniazda oraz rzadko spotykany cmentarz tarasowy.

 

Opis trasy:

Wyruszamy z przystanku PKS w Wieleniu. Jedziemy ulicą, Wczasową, a następnie droga polną - ulica , skręcamy brzoskwiniową. W lesie, na skrzyżowaniu przy drewnianych zaporach  skręcamy w lewo. Dojeżdżamy do Moch i skręcamy w prawo na drogę asfaltową. Trasa numer 305 jedziemy w kierunku Wolsztyna. Przejeżdżamy przez Południowy Kanał Obry i docieramy do Solca. Przy zajezdni autobusowej skręcamy w prawo - w ulicę Szkolna. Dojeżdżamy do Solca Nowego, gdzie po lewej stronie mijamy unikalny tarasowy cmentarz. Wyjeżdżając z miejscowości, przy krzyżu, skręcamy w prawo. Przejeżdżając przez most i przejazd kolejowy docieramy do Nowej Wsi. Skręcając dwa razy w prawo wjeżdżamy w ulicę Dworcową. Na skrzyżowaniu z główną trasą Przemęt - Mochy jedziemy prosto, na ulicę Leśną. Jadąc cały czas prosto dojeżdżamy do skrzyżowania - Punkt Lehmanna. Odbijamy lekko w lewo i jadąc prosto docieramy do Wielenia. Z ulicy Polnej skręcamy w prawo i wracamy do punktu startu wycieczki.


Źrodło

  • Gmina Przemęt

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 3.227.3.146 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 10.6°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: WSW

Ostatni odczyt:
19.11.2019 13:34

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl