Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 14-07-2009 08:51
Data modyfikacji: 14-07-2009 09:07

 

Trasa:

Wieleń - Osłonin - Olejnica - Perkowo - Przemęt - Błotnica - Radomierz - Górsko - Olejnica - Osłonin - Wieleń

 

Długość trasy:

Około 23km

 

Krótka charakterystyka:

Podczas wyprawy zobaczysz Wyspę Konwaliową, Torfowisko nad Jeziorem Świętym, odwiedzisz kościół p.w. św. Jana Chrzciciela w Przemęcie oraz Galerię Ptaków Mariana Murka w Górsku.

 

Opis trasy:

 Ruszamy z przystanku PKS w Wieleniu i jedziemy do Osłonina. Tu, tuż przed figurą skręcamy w prawo. W ulicę Polną. Za wsią, przed niewielkim wzniesieniem, skręcamy w lewo, a na leśnym skrzyżowaniu, z drogą prostopadłą, skręcamy w prawo. W Olejnicy skręcamy w prawo na drogę asfaltowa i tuz przed mostem w lewo - na ścieżkę dydaktyczną. Jedziemy cały czas prosto a na skrzyżowaniu 0/7 do Leśniczówki Perkowo. Znajduje się tu pomost widokowy na Wyspę Konwaliową. Wśród pól jedziemy do Perkowa, a stąd droga asfaltową do Przemętu. W miejscowości tej warto odwiedzić kościół p.w. św. Jana Chrzciciela. Na skrzyżowaniu koło stawku skręcamy w kierunku Wielenia. Dojeżdżamy do Błotnicy, a stąd do Radomierza. Tu na skrzyżowaniu skręcamy w kierunku Górska. W  miejscowości tej polecamy odwiedzić Galerię Ptaków Mariana Murka. Na skrzyżowaniu „przy krzyżu" skręcamy w prawo i drogą asfaltową jedziemy do Olejnicy. Skręcamy w lewo do Wielenia. Za mostem wjeżdżamy do lasu - w trzecią drogę w prawo - i docieramy do Rezerwatu Torfowisko nad Jeziorem Świętym. Jedziemy drogą wzdłuż jeziora i na skrzyżowaniu przy tablicy „Rezerwat" skręcamy w lewo. Na drodze asfaltowej w prawo i wracamy do Wielenia.

 

 


Źrodło:

  • Gmina Przmęt
  • TopMapa

  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 3.235.184.215 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 29.2°C
Temp. wody: 25.0°C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: SE

Ostatni odczyt:
19.06.2021 10:50

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl