Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Spider
Data dodania: 30-06-2014 12:38
Data modyfikacji: 30-06-2014 12:41

   W związku z niedawnym uroczystym otwarciem, po gruntownej modernizacji i rozbudowie, okazałego gmachu Banku Spółdzielczego we Włoszakowicach, warto dowiedzieć się co nieco o wieloletniej tradycji bankowości spółdzielczej w Gminie Włoszakowice i Wielkopolsce. Spółdzielczość oparta o różne formy oszczędnościowo-pożyczkowe rozwijała się już w czasie zaborów. W zaborze pruskim podwaliny spółdzielczości bankowej tworzyli m.in. tacy ludzie jak: Karol Marcinkowski, ksiądz Augustyn Szamarzewski i ksiądz Piotr Wawrzyniak. W stolicy Wielkopolski, Poznaniu, powstała pierwsza polska spółdzielnia oszczędnościowo-kredytowa: Towarzystwo Pożyczkowe dla Przemysłowców miasta Poznania

Historia bankowości w Gminie Włoszakowice sięga początków ubiegłego wieku (w tym roku obchodzimy 110 rocznicę założenia banku), gdzie już w 1904 r., w Bukówcu Górnym, utworzono Bank Ludowy.

Więcej o historii banku we Włoszakowicach na stronie Banku  pod odnośnikiem: http://www.bswloszakowice.pl/o-banku/43-historia-banku.html


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 3.235.74.77 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 16.4°C
Temp. wody: 20.6°C
Wiatr: 0.4[m/s]
Kierunek wiatru: SW

Ostatni odczyt:
08.07.2020 13:10

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl