Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto

    Zapraszamy do zostawienia śladu po sobie. Bardzo prosimy o Państwa opinie o naszym serwisie. Zapraszamy też do rozmowy na naszym forum. Pozdrawiamy serdecznie wszystkich gości.

Załoga e-boszkowo.pl

Wszelkie reklamy, obraźliwe teksty i wypowiedz nie związane z tematem czyli tzw. SPAM będą usuwane.

 

Łukasz Dodano: 20-11-2010 Witam ponownie. widzę że mój poprzedni wpis się wam spodobał.Ja osobiście znam wiele taki przeróżnych skrótów,fajnych ścieżek.W ostatnim z wpisów przedstawiłem jak dojść do jeziora Zapowiednik, jak sama nazwa juz wskazuję to jest pierwsze jezioro na tej trasie i zapowiada wiele innych.Ja obecnie dysponuję bardzo dokładną mapą okolic Boszkowa.Specjalnie dla Doroty przeglądałem jakie trasy rowerowe są aktualne wpisane na ten portal i zauważyłem że niema dość interesującej ścieżki rowerowej.Ta ścieżka przeznaczona jest dla tych co kochają przyrodę i ciągły las. Mianowicie udajemy się w kierunku Leszna z Włoszakowic. W miejscowości Krzyżowiec zatrzymujemy się na parkingu (parking będzie widoczny z drogi).Będzie tam duża tablica z mapą okolicy i mapą tej ścieżki. I udajemy się tą ścieżką.Ta ścieżka doprowadzi nas do wsi Zaborówiec.Chciałbym przesłać kawałek tej mapki do portalu e-Boszkowo.A teraz dalsza część naszej wyprawy. Wyjeżdżamy z l.Tłucznia(Tłucznia to leśniczówka)wjeżdżamy na główną drogę jedziemy kawałek dalej i w pewnym momencie są 2 rozjazdy jeden w lewo do lasu drugi w prawo do lasu.My jadąc z Włoszakowic skręcamy z prawo (przy zjeździe wisi tabliczka do obozu zhp Legnica.Zjeżdżamy na tą drogę. wPewnym momencie przejeżdżamy przez mostek pod którym przepływa strumyk łączący j.Zapowiednik z j.Brzeźnie.Po chwili natrafiamy na l.Papiernia.I terz najważniejsze żeby się nie zgubić. Jak ktoś nie jest pewien to radzę zawrócić.łatwo się tam zgubić bo każda droga wydaje się tą główną.Lecz my nie skręcamy w żadną drogę prowadzącą w kierunku LEWO. My udajemy się w drogę główną.Potem już tylko prosto i prosto aż w końcu znajdziemy się w Dominicach.W kolejnych wpisach przedstawię jak z tej drogi dojechać do jeszcze 3 jezior:J.Brzeźnie,Maszynek,Krzywce.Postaram się o tą mapę!
dorota Dodano: 19-11-2010 Nie jest to stary szlak rowerowy, raczej nowy do Dominic na wieżę widokową, prosto do Dominic za sklepem w lewo, asfaltową drogą potem piaszczystą i w górę prowadząc rower do platformy widokowej, a stamtąd widok na jezioro, przed wieżą widokową jest tablica na której zaznaczone są szlaki piesze, można też rowerem, wieża usytuowana jest w pięknym sosnowym otoczeniu, niestety w centrum Boszkowa nie ma żadnej, ale to żadnej informacji o takiej wieży i niejeden Jerzy nie uwierzy, w piękny widok z takiej wieży...Jeszcze jedna trasa, to za kapliczką na ulicy Leśnej przecinając Źródlaną, stromo w górę do Ujazdowa, mija się nadajniki stacji przekaźnikowej a potem to szerokie pola i cieniste lasy, w sam raz na upalne dni ...powrót przez Ujazdowo ulicą Słoneczną do szosy czyli ulicy Dworcowej i na zimne piwo do barku pod chmurką
Matek Dodano: 18-11-2010 Mamy plany opisać i odtworzyć zapomniane i zaniedbane szlaki rowerowe. Bardzo cieszą nas takie propozycje. bardzo proszę o przesyłanie takich innych propozycji na nasz adres e-mailowy. Im więcej szczegółów tym łatwiej będzie taka trasę odtworzyć. Zapraszamy też do szerszych opisów ciekawych turystycznych tras z Boszkowa i okolic, które bardzo chętnie opublikujemy w dziele turystyka.
dorota Dodano: 18-11-2010 Łukasz,super, byłam kiedyś w Sułkowskim, bo tam jest punkt info...ale o czymś takim nie było, co to jest ta tłocznia- to coś z winami? i czy rowerem tam zajadę jest tam ścieżka, bo jak nie ma słońca w Boszkowie to ruszam rowerowo w okolice, os Starkowa do Ujazdowa, Grotnik ( tam są boćki)po Bucz, ale tego Zaborówca z Tłocznią nie mam zaliczonego, trochę po świecie wędrowałam, ale w Boszkowie jest super, nie przeszkadza mi nawet bałagan na plaży i deptaku, w końcu to sprzątną , jak znasz inne trasy to wsyp tu na tę stronkę czasem przeglądam, dobrze ją zrobili, ktokolwiek to zrobił jest cool
Łukasz Dodano: 13-11-2010 Mieszkam niedaleko Boszkowa , jestem tam często i ciągle ta miejscowość mnie fascynuje . Szczególnie fascynuję mnię okolica te wszystkie leśniczówki i drogi leśne , te jeziora które są i których już niema.Serdeczne polecam wszystkim przejechac się dwoma drogami 1-Jadąc z Włoszakowic w stronę Zaborówca i gdzies mniej więcej skręcić w polowię drogi w kierunku leśniczówki Tłucznia ta leśniczówka jest położona przy drodzę więc łatwą ja zauważyć. W Tłuczni gdzieś przy boku ulicy zostawić auto.Tam powinna biec ścieżka lecz nie wiem czy jeszcze istnieje, więc przymijmy wariat że nie to udajemy się w kierunku południowo/wschodnim lub też tylko w południowym i tak i tak trafimy. I gdy tak pójdziemy i pojdziemy naszym oczom ukaże się łąka więc przejdziemy tom łąke i ujrzymy piękne jezioro ZApowiednik to jezioro będzie pierwszym jeziorem na naszej trasie.
Mateusz Dodano: 21-07-2010 Jeszcze lepiej by było, gdyby w Boszkowie powstał punkt informacji turystycznej, ale to już raczej też powinno zostać zorganizowane przy szerokiej współpracy zainteresowanych.


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: -8.0°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
23.01.2019 04:26

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl