Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto

    Zapraszamy do zostawienia śladu po sobie. Bardzo prosimy o Państwa opinie o naszym serwisie. Zapraszamy też do rozmowy na naszym forum. Pozdrawiamy serdecznie wszystkich gości.

Załoga e-boszkowo.pl

Wszelkie reklamy, obraźliwe teksty i wypowiedz nie związane z tematem czyli tzw. SPAM będą usuwane.

 

ruchowo-niesprawna Dodano: 21-12-2010 Uciekajcie gdzie pieprz rośnie od firmy remontowo-budowlanej Dariusza Rylukowskiego z Zabrza "dar-bug remonty", to bardzo nierzetelna firma, zatrudnia niekompetentnych jednocześnie pijaków, którym trudno utrzymać się na nogach w pracy. Przy okazji niszczą mienie w mieszkaniu w, którym pracują. Zostawiają np. łazienki w o wiele gorszym stanie niż zastali przed remontem, tym bardziej jest to przykre, że przeważnie się tak dzieje u osób niepełnosprawnych u, których uważam powinni się bardziej postarać. Ponad 30-dni jestem bez łazienki utracę dofinansowanie PFRON i swoje 5000 zł. Osoby życzliwe błagam o pomoc +48 530-747-781 co ja mam teraz z tym tzw fantem zrobić ?
lukasz Dodano: 23-11-2010 Zapraszam wszystkich na forum http://e-boszkowo.pl/forum/index.php?topic=257.0 tam znajdziecie wszystkie moje wpisy i nie tylko!
Matek Dodano: 23-11-2010

Ja proponuję tą dyskusję przenieść na forum, tam można spokojnie o tych szlakach podyskutować zadawać pytania itp. Księga gości nie jest najwygodniejszym narzędziem do tego celu. A na forum można wklejać zdjęcia zamieszać pliki i swobodnie rozmawiać. Zapraszam zatem z dyskusją na forum. [menu po lewej - druga opcja od dołu]

Tak wypracowane szlaki możemy umieścić w dziale turystycznym.

Łukasz Dodano: 21-11-2010 Witam ponownie tym razem z innego kompa...ale mniejsza o to.W 2 wpisie obiecałem opowiedzieć jak dojść do 3 innych jezior więc zacznijmy od j.Brzeźne.Wybieramy się do Zaborówca.W zaborówcu zatrzymujemy się na parkingu przy sklepie (sklep łatwo znajdziemy bo jest przy drodze i jest jedynym tam sklepem)i idziemy w kierunku północnym wystarczy zapytać miejscowych "gdzie jest droga nad jezioro"?.Teraz jezioro do którego dojechać będzie najciężej człowiekowi który nigdy tam niebył:udajemy się jak zwykle droga z Włoszakowic w kierunku Zaborówca w połowie drogi skręcamy w prawo(będzie tam tabliczka do obozu zhp lednica)i tam skręcamy jedziemy cały czas główną drogą mijamy dom(l.Papiernia)i jakiś kawałek dalej (ok. 200-400m) będzie rozjazd w prawo i w lewo my skręcimy w lewo [w lewo(droga głowna)dojedziemy do Dominic]po skręcie w lewo odliczamy ok. 250m i zostawiamy auto lub rowery i przechodzimy przez las w kierunku zaczodnim jakieś 100m.To jezioro jest ładne ,lecz z tej strony nad tym jeziorem występują "dzikie wysypiska"więc jak i na lądzie tak i w wodzie znajdują się śmieci.Jadąc nad j.Maszynek jedziemy dalej tą drogą na której skończyliśmy.od momentu w którym staneliśmy odliczamy ok.500-800m i udajemy się ponownie w kierunku zachodnim dalszy opis zgadza się z opisem poprzedniego jeziora.Dalej udajemy się do Dominic i w ten sposób objechaliśmy fajną drogę w następnym wpisie opiszę jak z Włoszakowic dojechać do Dominic 2 trasami!
Łukasz Dodano: 21-11-2010 Witam po raz kolejny i bardzo przepraszam tych którzy przeczytali mój 1 wpis w nim napisałem że żeby dojść na j.Zapowiednik trzeba udać się w kierunku południowo/wschodnim lub południowym. Trzeba udać się w kierunku północno/wschodnim lub północnym jeszcze raz bardzo przepraszam.W dzisiejszym wpisie chciałbym przedstawić drogę na skróty z Boszkowa do Dłużyny, ta droga jest drogą bezpośrednio łączącą nas z Dłużyną.Sam dawno tą trasą już nie jechałem.Muszę któregoś dnia się tam wybrać , o ile się niemyle na tą drogę wjeżdża się zza przystankiem pkp za torami.Wystarczy się spytać miejscowych o "Bagienną drogę do Dłużyny/Charbielina".Po obu stronach tej drogi rozciagają się bagna i lasy ,torfowiska jadąc tam nocą można naprawdę się przerazić nie zalecam jechać tam samemu.Gdzieś mniej więcej po środku drogi most z dość szeroką rzeczką(dokładnie nie pamiętam ale ta rzeczka łaćzy 2 jeziora które chyba w dzień widać)pod mostkiem w dzień można spotkać wielu rybaków.W pewnych miejscach doroga jest tak wąska i podmokła że aż strach,żeby auto się nie zakopało.Pod koniec jest juz ładna droga. w pewnym momencie są 2 rozjazdy (w prawo do Dłużyny w lewo do Charbielina) i tu zależy w którą stronę chcemy jechać.Wszystkim miłosnikom bagien i nietylko zachęcam do skorzystania z tej drogi.Potem tą drogą dalej można dojechać do Trzebidzy,Busza...i tak dalej a wszystko to w lasach pomiędzy jeziorami i bagnami zapraszam do czytania moich kolejnych wpisów!
Łukasz Dodano: 20-11-2010 Witam ponownie. widzę że mój poprzedni wpis się wam spodobał.Ja osobiście znam wiele taki przeróżnych skrótów,fajnych ścieżek.W ostatnim z wpisów przedstawiłem jak dojść do jeziora Zapowiednik, jak sama nazwa juz wskazuję to jest pierwsze jezioro na tej trasie i zapowiada wiele innych.Ja obecnie dysponuję bardzo dokładną mapą okolic Boszkowa.Specjalnie dla Doroty przeglądałem jakie trasy rowerowe są aktualne wpisane na ten portal i zauważyłem że niema dość interesującej ścieżki rowerowej.Ta ścieżka przeznaczona jest dla tych co kochają przyrodę i ciągły las. Mianowicie udajemy się w kierunku Leszna z Włoszakowic. W miejscowości Krzyżowiec zatrzymujemy się na parkingu (parking będzie widoczny z drogi).Będzie tam duża tablica z mapą okolicy i mapą tej ścieżki. I udajemy się tą ścieżką.Ta ścieżka doprowadzi nas do wsi Zaborówiec.Chciałbym przesłać kawałek tej mapki do portalu e-Boszkowo.A teraz dalsza część naszej wyprawy. Wyjeżdżamy z l.Tłucznia(Tłucznia to leśniczówka)wjeżdżamy na główną drogę jedziemy kawałek dalej i w pewnym momencie są 2 rozjazdy jeden w lewo do lasu drugi w prawo do lasu.My jadąc z Włoszakowic skręcamy z prawo (przy zjeździe wisi tabliczka do obozu zhp Legnica.Zjeżdżamy na tą drogę. wPewnym momencie przejeżdżamy przez mostek pod którym przepływa strumyk łączący j.Zapowiednik z j.Brzeźnie.Po chwili natrafiamy na l.Papiernia.I terz najważniejsze żeby się nie zgubić. Jak ktoś nie jest pewien to radzę zawrócić.łatwo się tam zgubić bo każda droga wydaje się tą główną.Lecz my nie skręcamy w żadną drogę prowadzącą w kierunku LEWO. My udajemy się w drogę główną.Potem już tylko prosto i prosto aż w końcu znajdziemy się w Dominicach.W kolejnych wpisach przedstawię jak z tej drogi dojechać do jeszcze 3 jezior:J.Brzeźnie,Maszynek,Krzywce.Postaram się o tą mapę!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 11.4°C
Temp. wody: 16.1°C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
23.05.2019 04:15

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl